29. septembra 2013

Čo na fotke nevidno.

Max má už vyše roka a nielenže ho väčšina našich kamarátov (bývalých?) ešte ani nevidela, ale ani spoločnú fotku všetci štyria sme doteraz nemali. Celkovo je chúďa Max málo fotený, oveľa menej ako bol jeho starší brat, ale tak to chodí. Dosť sa však podobajú, takže môžeme neskôr Maxovi ukazovať Hugove fotky z prvého roka a tvrdiť, že je to on :)) Vľavo Max v r.2013, vpravo Hugo v r. 2010.

Večer mi však volal brácho, nech mu pošlem nejakú našu spoločnú foto na jeden projekt, ja že nemáme, on že tak sa odfoťte. Keďže k večeru hlučnosť našich detí, nervy ich rodičov a celková šialenosť graduje, nevhodné svetelné podmienky na fotenie a moju úbohú vizáž nevynímajúc, najbližší možný termín bol na druhý deň doobeda. Aspoň mám dôvod si umyť vlasy :) Ráno sa teda snažím skultivovať seba a zároveň niekde medzi upratovaním miesta fotenia, sprchou, prezliekaním, kŕmením a prebaľovaním organizujem rodinu na fotenie, čo majú všetci celkom na háku, takže stupňujem nátlak, tata frfle, ja mám po nálade, Hugo si odmieta vyzliecť pyžamo, Maxo má dve nové modriny na čele a tečú mu sople... úplna idylka na fotenie. Nejak sa nám nakoniec podarí nahnať sa na kopu a postaviť foťák na policu - cvak-cvak. Na prvých fotkách je v hlavnej úlohe Mario.

Odložíme Maria. Hugo sa hnevá, fňuká a nechce sa fotiť. Cvak-cvak. Neverím, že sa nám podarí vyrobiť foto, kde vyzeráme všetci tiptop, tak dávam jedinú podmienku, že normálne musia vyzerať len dospelí. Kto nemá deti, nevie, aké ťažké je urobiť peknú spoločnú fotku. Ale veď ako sa píše v Spovedi šialenej matky: dokonalá fotografia neexistuje, je to len miestna legenda... Cvak-cvak. Vysmiati ako keksíky alebo ako povedal tata: Cheese classic edition 2013. Tatovi vadí jeho vraj prehnané zubenie, Hugo sa vlastne ani nesmeje, nechápem, ako môže byť na fotke jeho úsmev, musí to byť niektorý z jeho fňukov veľmi podobný úsmevu. Zaujímavé je, že jediný Max sa nesmeje, pričom on sa smeje takmer stále, no akurát v tejto zachytenej milisekunde nie. Dokonalá fografia neexistuje ;)

Hotovo. Spoločná rodinná fotka, zrelá i do albumu:
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára