2. januára 2014

Veci, čo ma potešili


Zase čítam. Nič moc, intelektuál by zaplakal, ale čítam. A teším sa na vianočnú nádielku kníh: Divočina, Inferno, Secese, Costume Jewellery... i Nekonečný príbeh, ktorý som kúpila sebe, ale akože deťom. K nemu konečne Orin, ktorý som vždy chcela, takže hurá! Btw veď Hugo sa mal volať Sebastian :)


Tu je trailer na pôvodný Nekonečný príbeh z 1984 (dala by som aj song od Limahla, ale kto sa má pozerať na ten jeho účes :)


A tu jeden vydarený trailer 2013 (fanmade):


Inak dočítavam Veľkého Gatsbyho a páči sa mi, čo ma trochu prekvapuje po skutočnosti, že Krásni a prekliati ma nudili, asi im dám druhú šancu. Som zvedavá na film s DiCapriom z 2013, aj na ten starší s Redfordom z 1974. A musím si znova prečítať stratenú generáciu a nejakých beatnikov, zaujíma ma môj názor dnes v porovnaní so stredoškolskou adoráciou :)


Nové úlovky do šatníka - výborný kabát zo sekáča, vzorovaný šál H&M (Ivko style :), veľká taška Desigual, pre istotu aj šatky a legíny... som nejak na vzory v poslednej dobe...
...hoci Desigualu začína byť v našich uliciach trápne plno, takže ruším si svoj dlhoročný plán kúpy kabátu. Čo takto Ivko? 

Alebo niektorý ooak neuveriteľný recy kus od amberstudios z etsy? 


Btw výpredaje dosť sklamali, niečo sa podarilo v Camaïeu, ale tešila som sa na konkrétne veci z H&M, a nič z nich. Vítam však nové pekné H&M Home, hneď som aj kúpila vankúše.

Zakladám novú podtému: Čo by som si kúpila, ak by som sa nemusela starať o peniaze? Na začiatok asi niečo od Trimaya, hoci sa zdá byť mierne nafúkaný, art&craft mu ide :)


 Prvý živý predaj. S obavami, ale šla som do toho, dopadlo to celkom ok, ale mám pocit, že to nie je veľmi pre mňa. Na nete si viem spraviť určitý fíling, menom, fotkami, popisom, na živo sa nedá vysvetľovať celá story každej veci a že práve story býva občas na veci i najlepšia... Každopádne dobrá skúsenosť, dík za ňu, Pino :) Moja vďaka patrí aj ľuďom na sashe: za každú objednávku, lajk i komentár. V r.2013 som predala 125 vecí, odoslala 97 balíkov, momentálne sa pohybujem na pre mňa celkom slušnom mieste okolo čísla 400 (z 9221 predajcov celkom) a to som teda pri registrácii začiatkom roka nečakala.  

Kamoši z detstva. Mám pocit, že práve kamoši z detstva sú aj na celý život, aj keď sa dlho nevidíme, vždy si máme čo povedať a je to akoby sme len toť nedávno žúrovali u Števa a pili ten príšerný domáci kalvados :) Super je, že v tých časoch nefičali mobily s foťákmi, takže je úplne minimum trápnych fotiek a o to väčšie romantické svetlo nám svieti na toto vzácne obdobie :) Nechce sa mi veriť, že je to už 20 rokov! Čas tak zvláštne plynie... sú dni, ktoré nemajú konca a roky, čo letia. Vraj čas a ticho liečia - momentálne nemám ani jedno z toho, takže som asi dosť chorý človek :) s čím by btw nadšene súhlasil môj drahý manžel.

Zase počúvam hudbu. Trochu. Podarilo sa nám nejak premotať Maxa z Jimjamu na VH1, čo nám na jednej strane umožnilo dostať sa k pomerne aktuálnej hudobnej scéne, na druhej strane sme terorizovaní neustálym opakovaním jeho obľúbených skladieb, ktoré nám už vypaľujú dieru do mozgu: Miley Cyrus - Wrecking Ball, Katy Perry - Roar, The Ting Tings - That's Not My Name, Ellie Goulding - Burn, Robin Thicke - Blurred Lines ft. T.I., Pharrell, Scissor Sisters - Any Which Way, Britney Spears - Work Bitch, ... Veľmi často tancuje, prakticky na každú hudbu, čo začuje. Spieva "Hajaja" z Kukulienky. Hovorí, ako robí havo, krava, cica, kohút,... Obľúbenou Hugovou hudbou naďalej Mozart resp. všetko od Little Einsteins :) A má fakt veľký talent na angličtinu,v pohode by si rozumel s nejakým rovesníkom.

Vianočná besiedka v škôlke. Hugo na pódiu, ja v úplnom strese a dojatí :)

Wire wrapping. To dám asi samostatný post.

... a že Sliv je tehotná. Dúfam, že ju budú čoskoro nasledovať ďalšie baby z partičky a už nebudeme vo svojom rodičovstve takí osamotení :)

PF 2014!  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára